Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Kasy fiskalne Częstochowa,terminale płatnicze,Al. Wolności 66,Częstochowa

BIEGNIJ PO ZDROWIE
Specjaliści z NATUR HOUSE radzą

Bieganie jest zdecydowanie najłatwiejszą, najtańszą i najbardziej popularną formą aktywności fizycznej. Lista korzyści wynikających z biegania jest długa, ale aby w pełni z nich korzystać należy zadbać o właściwe odżywienie organizmu.

Zacznijmy od korzyści. Badania pokazują, że wystarczy 30-40 min biegu 3 razy w tygodniu aby znacząco poprawić swoje samopoczucie i stan zdrowia. Regularny jogging wzmacnia serce i układ krwionośny, reguluje ciśnienie krwi, obniża stężenie trójglicerydów, korzystnie wpływa na układ immunologiczny, poprawia wygląd skóry, dotlenia organizm, poprawia jego wydolność, polepsza samopoczucie, przyspiesza metabolizm, redukuje tkankę tłuszczową…. To tylko kilka zalet biegania.

Co zrobić, aby w pełni wykorzystać dobro płynące z uprawiania sportu? Wprowadź w życie rady dietetyka Naturhouse i ciesz się zdrowiem!

Zjedz wartościowe śniadanie

To podstawa nie tylko u osoby biegającej. Odpowiednio zbilansowane śniadanie zapewni zapas energii do działania. Zapomnij o bieganiu na czczo! Jeśli wybierasz bieg rano, 20 minut wcześniej zjedz banana, aby dostarczyć przynajmniej minimum paliwa przed biegiem. Co biegacz powinien wybrać na śniadanie? Węglowodany złożone (płatki owsiane, kasza jaglana, pieczywo pełnoziarniste) oraz odpowiednie źródło białka (jaja, twaróg, drób). Oczywiście nie może zabraknąć warzyw – im więcej tym lepiej!

Pamiętaj o 5 posiłkach

Dostarczanie przez cały dzień energii w postaci pożywienia jest bardzo ważne. Dostarczając ją stopniowo i regularnie nie odczujesz spadku formy. Jedz w równych odstępach czasu – nie krótszych niż 2,5h, ale nie dłuższych niż 4h, optymalnie do 3-3,5h.

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

2 litry wody dziennie to niezbędne minimum… oczywiście plus woda wypijana w trakcie treningu. Sięgaj po niegazowaną wodę mineralną (nie źródlaną). W trakcie biegu pij domowy napój izotoniczny: 1 l wody + 2 łyżki miodu + szczypta soli himalajskiej – taka mieszanka doskonale nawadnia organizm.

Pamiętaj o posiłkach przed i po treningowych

3 h przed treningiem zjedz pełnowartościowy posiłek: węglowodany złożone, które stopniowo będą uwalniać energię oraz białko i warzywa. Nie zapomnij o zdrowych tłuszczach jak oliwa z oliwek, avocado, olej lniany. Bezpośrednio po treningu sięgnij po węglowodany proste i białko (proporcja 4:1), aby szybko zregenerować organizm. Odpowiedni będzie koktajl na bazie owoców, miodu lub naturalnego kakao i jogurtu lub mleka. Do 3 godz. po treningu zjedz pełnowartościowy posiłek.

Jedz dobrze zbilansowane posiłki

Pamiętaj, aby twoje posiłki były różnorodne. Nie stawiaj tylko na kurczaka z ryżem i banany! Jest mnóstwo pomysłów na inne wartościowe dania. Jeśli brakuje Ci pomysłów odwiedź naszego specjalistę, który dobierze dietę odpowiednią do Twojej aktywności. ZAPRASZAMY DO CENTRUM PO CENNE PORADY DIETETYCZNE

Centrum Dietetyczne NATURHOUSE
al. Wolności 48/5
42-200 Częstochowa
kom. 609 209 515
e-mail: czestochowa.wolnosci@naturhouse-polska.com




Kwasy tłuszczowe Omega-3 pochodzenia roślinnego i morskiego wpływają na zmniejszenie śmiertelności

Jak wskazuje badanie PREDIMED, spożycie kwasów Omega-3 pochodzących ze źródeł roślinnych, takich jak orzechy włoskie, ma pozytywne działanie na redukcję przyczyn śmiertelności. Dodatkowo, kwasy Omega-3 z tłustych ryb zmniejszają ryzyko zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych. Lepsze rezultaty obserwuje się w przypadku diety zawierającej oba te rodzaje kwasów Omega-3, tworzących efekt synergii. Wyniki tego nowego badania zostały ostatnio opublikowane w Journal of the American Heart Association.

Nowe wyniki, zaobserwowane w ramach PREDIMED, czyli jednego z największych badań klinicznych dotyczących żywienia na świecie pokazują, że dwa rodzaje kwasów tłuszczowych Omega-3 - pochodzenia roślinnego i morskiego, razem wpływają na zmniejszanie śmiertelności u hiszpańskiej populacji osób starszych.

Współautor artykułu, dr Aleix Sala z Centrum Badań Biomedycznych w Fizjopatologii Otyłości i Żywienia (CIBERobn) wyjaśnia: "Przez okres 6 lat obserwowaliśmy ponad 7 000 uczestników PREDIMED, aby sprawdzić, czy osoby, które przestrzegały zalecenia przyjmowania 0,7% dziennej energii w postaci roślinnych kwasów Omega-3 (można to łatwo uzyskać jedząc garść kalifornijskich orzechów włoskich dziennie), były lepiej chronione przed śmiertelnością niż osoby spożywające mniej roślinnych kwasów Omega-3". Konsumpcja co najmniej 0,7% energii w postaci roślinnych kwasów Omega-3 wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia.

Wyniki badań nie dowodzą, że spożywanie roślinnych kwasów Omega-3 zwiększa ochronę przed chorobami układu krążenia w przypadku diety, która obejmuje już Omega-3 pochodzenia morskiego, jednakże o 28 procent redukują one ryzyko śmiertelności (chorób układu krążenia, nowotworów, demencji etc.). Naukowcy odnotowali, że zwyczajowo w rejonie Morza Śródziemnego, kwasy Omega-3 pochodzenia roślinnego w diecie uczestników badania pochodziły głównie z orzechów włoskich.

"To badanie pokazuje, że poza zaleceniami poszczególnych rodzajów kwasów tłuszczowych Omega-3, musimy w dużej mierze skupić się na produktach spożywczych, z których kwasy te pochodzą. Zmniejszenie ryzyka ogólnej śmiertelności wiązane z kwasami Omega-3 pochodzenia roślinnego nie powinno być łączone jedynie z kwasami tłuszczowymi, ale również z innymi składnikami orzechów włoskich, takimi jak inne nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik, minerały, witamina E, polifenole i fitosterole - wszystkie z nich posiadają udowodnione właściwości zdrowotne. Zrównoważona i zdrowa dieta powinna zawierać kwasy Omega-3 pochodzenia zarówno roślinnego, jak i morskiego" powiedział dr Aleix Sala.

Polacy w grupie ryzyka

Z monografii Rządowej Rady Ludnościowej „Zachorowalność i umieralność na choroby układu krążenia a sytuacja demograficzna Polski”, wydanej w grudniu 2015 roku wynika, że najczęstszą przyczyną śmierci w Polsce są choroby układu krążenia (stanowią 46% wszystkich zgonów). Mimo zwiększających się nakładów na służbę zdrowia w ciągu minionych lat, stan ten wciąż pozostaje aktualny. Za ten problem odpowiada również zły sposób odżywiania oraz stosowanie niezbilansowanej diety. Dlatego warto ograniczyć spożywanie tłuszczów trans i zwierzęcych na korzyść zdrowych, nienasyconych tłuszczy omega-3. Pomoże to w utrzymaniu lepszego stanu zdrowia, a także urozmaici codzienne menu.

Więcej informacji na temat właściwości zdrowotnych orzechów włoskich można znaleźć na stronie: www.californiawalnuts.pl



KONTROLUJ CUKIER - ZMIEŃ NAWYKI ŻYWIENIOWE

Specjaliści z NATUR HOUSE radzą

Najważniejszym zadaniem diabetyka jest kontrola spożycia cukrów prostych, których nadmierne ilości nie są wskazane dla nikogo. Podobnie jak osobom zdrowym, diabetykom zaleca się pięć lub sześć posiłków dziennie, owoce lub warzywa do każdego posiłku, odpowiednią ilość wypijanych płynów, spożywanie odpowiedniej ilości ryb i drobiu, umiarkowanie spożycie czerwonego mięsa, ograniczenie tłuszczów zwierzęcych itp.

Węglowodany na cenzurowanym

Ze względu na powikłania wynikające z długotrwale podniesionego poziomu glukozy we krwi, diabetycy muszą ściśle kontrolować ilość i jakość spożywanych węglowodanów. Zalecane są węglowodany złożone a więc te zawarte w kaszach (gryczanej, jęczmiennej, jaglanej), ryżu brązowym, makaronie razowym czy pełnoziarnistym pieczywie. Kontrolować należy spożywanie owoców, soków, słodzonych napojów, miodu oraz oczywiście samego cukru i słodyczy. Węglowodany powinny stanowić podstawowe źródło energii w diecie (ok. 55-60% całodziennej puli kcal) natomiast tylko 10% powinny stanowić cukry proste, pozostała dawka energii powinna pochodzić z węglowodanów złożonych.

Ważne jest, aby węglowodany złożone były uwzględniane w każdym posiłku w odpowiednich proporcjach. Jeśli decydujemy się na spożywanie produktów dostarczających węglowodanów prostych jak np. owoce czy miód dobrze byłoby połączyć je z produktem wysokobłonnikowym lub nabiałowym, które nieco spowolnią uwalnianie glukozy do krwioobiegu.



Indeks glikemiczny a ładunek glikemiczny

Oprócz zawartości cukrów prostych w posiłkach bardzo istotny jest także indeks glikemiczny poszczególnych produktów. Indeks glikemiczny (IG) klasyfikuje produkty ze względu na wzrost stężenia glukozy po ich spożyciu. Im niższy IG tym wolniej uwalniana jest glukoza, dłużej jesteśmy syci, nie odczuwamy głodu, a organizm lepiej sobie radzi z regulacją poziomu cukru i wydzielaniem odpowiedniej ilości insuliny z trzustki.

Ostatnio sporo uwagi poświęca się terminowi ładunku glikemicznego (ŁG) zwłaszcza w kontekście chorych na cukrzycę. Ładunek glikemiczny określa zawartość węglowodanów w danym produkcie z uwzględnieniem indeksu glikemicznego oraz ilości węglowodanów w porcji. Ponieważ IG określa jedynie tempo uwalniania glukozy, a nie ilość węglowodanów w spożywanej porcji, ŁG wydaje się bardziej precyzyjnym wskaźnikiem.

Uważaj na ukryty cukier

W codzienności diabetyków problem stwarzają produkty, które zawierają spore ilości ukrytego cukru np. soki (nawet te 100%), ketchupy, jogurty owocowe, serki homogenizowane czy desery mleczne. Niestety nie jesteśmy przyzwyczajeni do czytania etykiet i często nieświadomie kupujemy produkty o wysokiej zawartości cukru. Oczywiście wszelkiego rodzaju cukierki, ciastka, czekolady, galaretki i desery są w czołówce listy produktów do ograniczenia jeśli mamy nieprawidłowe wyniki poziomu glukozy lub problemy z nadwagą. Ponadto wymienione produkty są źródłem dużej ilości tłuszczu i nasyconych kwasów tłuszczowych, które wpływają na rozwój chorób układu krążenia i przyczyniają się do wzrostu masy ciała.

Przyjaznym składnikiem jest błonnik pokarmowy, który spowalnia wchłanianie węglowodanów w organizmie, dlatego też zarówno cukrzycy jak i osoby chcące zdrowo się odżywiać powinny wybierać produktu z dużą zawartością tego składnika. Poza tym błonnik poprawia perystaltykę jelit, pomaga oczyszczać organizm z toksyn , wiąże cholesterol oraz zapobiega zaparciom.

Należy wybierać chude mięsa najlepiej drób i ryby, rzadziej mięso czerwone, a jeśli już to raczej wołowinę czy cielęcinę niż mięso wieprzowe. Około 30 % energii powinno pochodzić z tłuszczów, w przewadze pochodzenia roślinnego czyli olejów, oliwy czy orzechów. Najlepiej zrezygnować ze spożywania utwardzanych tłuszczów zwierzęcych takich jak masło czy smalec, które oprócz dużej ilości energii dostarczają dużych ilości nasyconych kwasów tłuszczowych.

Pomoc dietetyka

Dieta jest szczególnie ważna w przypadku osób, które mają problem z prawidłowym poziomem cukru we krwi, dlatego też najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Dietetyk bądź diabetolog pomoże ustalić plan żywieniowy dopasowany do zapotrzebowania organizmu oraz trybu życia, tak aby w diecie nie zabrakło najważniejszych składników, a proporcje węglowodanów prostych i złożonych były na odpowiednim poziomie.

ZAPRASZAMY DO CENTRUM NATURHOUSE PO CENNE PORADY DIETETYCZNE

ZAPRASZAMY DO CENTRUM PO CENNE PORADY DIETETYCZNE

Centrum Dietetyczne NATURHOUSE
al. Wolności 48/5
42-200 Częstochowa
kom. 609 209 515
e-mail: czestochowa.wolnosci@naturhouse-polska.com




3 kroki do dobrej kondycji

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy styl życia znacząco wpływa na dobre samopoczucie i ogólny komfort – zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Jeżeli dopiero teraz podjąłeś decyzję o zmianach i podejmujesz pierwsze kroki, zobacz na co zwrócić szczególną uwagę. Natomiast jeśli już od dawna wytrwale stoisz przy zdrowym planie dnia, sprawdź, czy przypadkiem o czymś nie zapomniałeś.

Trudności ze wstawaniem, częste bóle głowy, niezadowolenie, rozdrażnienie, a nawet depresja – to częste stany, które towarzyszą osobom, które prowadzą niezdrowy tryb życia. Brak aktywności fizycznej spowalnia metabolizm, doprowadza do licznych schorzeń, a nawet do poważnych problemów z sercem. Ciężka i bogata w tłuszcze dieta również nie przynosi nam korzyści. Co zatem zmienić? Jakie kroki podjąć, żeby móc w pełni cieszyć się życiem?

Aktywność – w dowolnej formie

Siłownia, bieganie, pływanie, a może jazda konno? Czy jakaś z tych rzeczy sprawia Ci radość? A może wyjątkowo cenisz sobie wycieczki rowerowe, jazdę na rolkach lub kilkugodzinne spacery? Z pewnością znajdziesz coś, co sprawi ci radość i szybko stanie się zdrowym nałogiem. Pamiętaj jednak, że zarówno w życiu, tak i w sporcie, regularność to podstawa. Trening powinien trwać minimum 40 minut i odbywać się średnio 3 razy w tygodniu. Pamiętaj również, że im więcej aktywności, tym lepiej! Wydaje Ci się, że nie masz na nią czasu? Gwarantujemy, że jest inaczej! Zaparkuj nieco dalej niż parking pod miejscem pracy, wysiądź z autobusu przystanek lub dwa wcześniej, wybierz schody zamiast windy. Przemieszczaj się częściej rowerem niż autem, a do sklepu przejdź się pieszo.

Dieta – kluczowy element dla zdrowia

Co jeść, aby nie zwariować i nie przeciążyć domowego budżetu? Najbardziej racjonalna odpowiedź brzmi: prawie wszystko. Jedyne, z czego powinniśmy zrezygnować, to ciężkie tłuszcze, produkty z dużą ilością węglowodanów, cukrów i soli. Nauczmy się wymieniać pewne produkty na ich zdrowsze odpowiedniki. Pszenne zastąpmy ciemnym, jasny makaron pełnoziarnistym, a soki słodzone i napoje gazowane – wodą. Jeżeli trudno jest ci się odzwyczaić od cukru lub soli, staraj się wyeliminować je metodą małych kroków: codziennie słodź herbatę odrobinę mniej, albo zamień popularny biały cukier np. na stewię. – Zdrowa dieta nie oznacza od razu szeregu wyrzeczeń. Tak naprawdę możemy spożywać wiele z popularnych produktów, które znajdują się w naszej lodówce, ponieważ kluczową rolę gra ilość. I tak np. spożycie całego opakowania sera żółtego podczas jednego posiłku może okazać się zbyt kaloryczne, jednak jeżeli dodamy go do zdrowej sałatki, dostarczy nam niezbędnych mikroelementów w odpowiedniej ilości. Bowiem ser żółty to ogromne źródło pełnowartościowego białka i wapnia. Dla przykładu średnia zawartość wapnia w 100 gramach chudego twarogu to 96 mg, natomiast w serze żółtym aż 807 mg – mówi Ewa Polińska, ekspert Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Nie dajmy się również zwieść etykietom, na których widnieją napisy „light”. Bardzo często kryje się pod nimi taki sam skład jak w standardowym produkcie. – Producenci, którzy oferują sery żółte w wersji fit, najczęściej obniżają zawartość tłuszczu. Taki zabieg sprawia, że rzeczywiście obniża się wartość energetyczna, jednak jednocześnie usuwane są witaminy, które w owym tłuszczu są rozpuszczalne – głównie dotyczy to witaminy D i A. Brak witaminy D sprawia, że wapń, z którego słyną produkty nabiałowe, jest znacznie gorzej przyswajalny – kontynuuje Ewa Polińska, ekspert MSM Mońki.

Kiedy śniadanie, a kiedy kolacja?

Dobrze zbilansowana dieta i regularność w przyjmowaniu posiłków mogą zdziałać cuda. Warto zatem zmienić podejście nie tylko co do wartości energetycznej dań, ale i pory ich spożywania. Mitem jest opinia, według której ostatni posiłek należy spożyć do godziny 18:00! To, kiedy zasiądziemy do kolacji, jest głównie oparte na tym jaki mamy tryb życia i pracy. Najważniejszą zasadą jest jednak spożywanie około 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu. Nie zapomnij również o zasadzie, która mówi, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie – powinno ono dostarczyć energii na cały dzień.

Stare, mądre powiedzenie głosi, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Trudno się z nim nie zgodzić. Droga do osiągnięcia dobrej kondycji zarówno fizycznej jak i duchowej jest długa, jednak systematyczność w tym wypadku może zdziałać cuda. Zgodnie z zasadą – zdrowej diety, przedstawiamy przepis na pyszną i lekką sałatkę z grillowanym kurczakiem i serem żółtym. Pamiętaj jednak – małe porcje, regularnie rozplanowane w ciągu dnia!

Sałatka z grillowanym kurczakiem i tartym serem

Składniki:

mix sałat 50 g sera żółtego Gouda MSM Mońki w bloku
1 pomidor
4 rzodkiewki
mała czerwona cebula
150 g piersi z kurczaka
szczypta papryki
pieprz, sól do smaku

Przygotowanie:
Sałatę, pomidora i rzodkiewki umyć. Pomidora pokroić w ósemki, rzodkiewkę w plasterki, a cebulę w krążki. Piersi z kurczaka umyć, osuszyć, pokroić w paseczki i posypać papryką, solą oraz pieprzem Rozgrzać patelnię grillową i usmażyć. Na talerzu ułożyć sałatę, pomidora, rzodkiewkę i cebulę oraz usmażone mięso z kurczaka. Ser zetrzeć na tarce na drobnych oczkach i posypać sałatkę.

Smacznego!



JAK POKONAĆ WIOSENNE OSŁABIENIE?

Specjaliści z NATUR HOUSE radzą Zimowa dieta uboga w świeże warzywa i owoce daje Ci się we znaki? Wiosenne przesilenie dopada każdego. Niestety najbardziej odczuwają je kobiety - gdy włosy tracą blask, cera jest poszarzała, a paznokcie łamią się i rozdwajają. Znamy jednak sposoby by temu zapobiec!

Odpowiednia dieta

Podstawą walki z wiosennym osłabieniem powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca do naszego organizmu niezbędnych składników odżywczych. Zimą i na przedwiośniu trudno jednak o świeże i wartościowe warzywa i owoce. Zanim na straganach pojawią się pierwsze nowalijki, warto sięgać po mrożonki. Zbierane są one w sezonie, dzięki czemu są pełne dobroczynnych witamin i minerałów.

Mrożenie nie powoduje zbyt dużych strat składników odżywczych, dlatego są one wartościowym elementem naszej diety.

Do jadłospisu warto włączyć też tłuste ryby morskie, awokado oraz orzechy, które są źródłem kwasów omega 3 i omega 6 – mających niebagatelne znaczenie dla promiennego wyglądu włosów, paznokci i cery. Znane są z właściwości wzmacniających odporność, pielęgnujących i odmładzających skórę. Biorą udział w powstawaniu jej niezbędnych elementów – ceramidów wpływających na elastyczność i fosfolipidów odpowiedzialnych za budowę błony komórkowej oraz pełniących funkcję bariery ochronnej.

Po pomoc w ułożeniu właściwej diety najlepiej zgłosić się do dietetyka, który na podstawie pomiarów i badań oraz dokładnego wywiadu dopasuje jadłospis do naszego stanu zdrowia czy trybu życia.

Nawilżenie od wewnątrz

Duże znaczenie dla dobrej kondycji naszego organizmu ma regularne nawilżanie go od wewnątrz. Niegazowana woda mineralna poprawia napięcie skóry, powoduje, że staje się ona gładsza oraz zdrowsza, dzięki czemu lepiej reaguje na stany zapalne i ułatwia ich gojenie. Odpowiednia ilość wody wypijana każdego dnia (m.in. 1,5 litra) poprawia ukrwienie i drenaż limfatyczny oraz wspomaga metabolizm, co jest istotne np. w walce z cellulitem. Należy zatem unikać wszystkich produktów, które mogą powodować odwodnienie, a są to przede wszystkim: mocna kawa, herbata oraz alkohol, utrudniający wchłanianie minerałów i witamin.

Suplementacja

Niestety jakość żywności dostępnej na rynku nie zawsze jest zadowalająca, szczególnie jeśli chodzi o nowalijki hodowane w szklarniach i obficie podlewane sztucznymi nawozami. Tym samym wiele dostępnych wiosną produktów, ubogich jest w wartościowe składniki odżywcze. Jeśli starasz się odżywiać zdrowo, a mimo to Twoje włosy, cera i paznokcie nie wyglądają zadowalająco, odczuwasz osłabienie i rozdrażnienie i zdarza Ci się chorować, może warto sięgnąć po suplementy, które wzbogacą dietę w niezbędne witaminy i minerały? Suplementy dostępne w Naturhouse, zawierające skoncentrowane ekstrakty roślinne, wspomagają procesy regeneracyjne organizmu, walczą z wolnymi rodnikami i wzmacniają odporność.

Wspomagają też oczyszczanie organizmu, co jest szczególnie ważne po zimie i przy diecie ubogiej w składniki odżywcze. W połączeniu z właściwym sposobem odżywiania wspomagają odchudzanie, walkę z cellulitem czy usprawniają pracę przewodu pokarmowego, niwelując wzdęcia, zgagę lub niestrawność. Ich stosowanie najlepiej jednak skonsultować z dietetykiem – suplementy, by były skuteczne, powinny być dopasowane do potrzeb organizmu, stanu zdrowia i trybu życia.

W okresie wiosennego przesilenia polecamy szczególnie:

Mivinat acai & green tea – źródło antyoksydantów, witamin i niezbędnych minerałów dla wzmocnienia układu odpornościowego i odmłodzenia organizmu;

Mivinat silica – skrzyp polny, magnez, wapń, cynk i krzem dla poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci;

Suplementy Naturhouse dostępne są Centrum:

ZAPRASZAMY DO CENTRUM PO CENNE PORADY DIETETYCZNE

Centrum Dietetyczne NATURHOUSE
al. Wolności 48/5
42-200 Częstochowa
kom. 609 209 515
e-mail: czestochowa.wolnosci@naturhouse-polska.com



Nowość w Diecie Lekki kęs!

Czy słyszeliście o metodzie gotowania w niskich temperaturach? Już niebawem w pudełkach Diety Lekki Kęs pojawią się potrawy przygotowywane rewolucyjną metodą sous-vide!

Co to znaczy?

Sous vide to nowoczesna metoda gotowania, która szturmem zdobywa cały świat.
Jej nazwa pochodzi z języka francuskiego, a w dosłownym tłumaczeniu oznacza „w próżni”.
W wielu krajach na całym świecie sous vide przestaje być pojęciem nowym, gdyż technikę tę prezentuje się w programach telewizyjnych, przepisach kucharskich, a wyjątkowo często stosowana jest w dobrych restauracjach. Dlaczego tak się dzieje?

Bez wątpienia ogromny wpływ na taki rozwój sytuacji ma fakt, że potrawy przygotowane tą metodą są wyjątkowe, wykwintne, charakteryzuje je niepowtarzalny smak i jakość.
Co więcej, technika ta sprzyja zachowaniu witamin i mikroelementów, i nie wymaga tak wielu przypraw i ziół jak przy tradycyjnym gotowaniu. Wynika to z faktu, że naturalne soki są zatrzymywane w potrawach.

Polecamy!

Twój Osobisty Catering Dietetyczny
tel.: 34 307 07 67



Zdrowo i skutecznie zrzucaj kilogramy!

WIOSNA ZAWITAŁA!

Jak Wasz zapał do zrzucania kilogramów?

Potrzebna porada, pomoc?

Centrum Dietetyczne NATURHOUSE

zaprasza.
________________________________________________________________________
Centrum Dietetyczne NATUR HOUSE zaprasza
Wykwalifikowani dietetycy czekają!

Al. Wolności 48/5, 42-200 Częstochowa, tel. 609 209 515
e-mail: czestochowa.wolnosci@naturhouse-polska.com
________________________________________________________________________


Wiosenna dawka energii, która procentuje!

To nie przelewki – do lata pozostały 3 miesiące! Najwyższa pora zadbać nie tylko o szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim o odpowiednią dawkę energii, która obudzi organizm z zimowego letargu. Dłuższe dni to zdecydowanie motywujący fakt, a zbliżająca się zmiana czasu to opcja do swoistego przyspieszenia! Co zrobić, aby wykorzystać ten okres w 100% i przygotować się na nadejście lata?



To ostatni moment, aby poczynić twarde postanowienia. Przejście świadomości z zimowej na wiosenną wymaga kilku małych wyrzeczeń, aby w okresie letnim zaprocentować na wielu poziomach. Co i jak warto zmienić już dziś?

Odpoczywaj – w ruchu!

Dłuższe dni to dobry pretekst do porzucenia obleganej zimą kanapy i koca. Jeśli potrzebny jest relaks i odpoczynek, to tylko na łonie natury! Po powrocie z pracy warto znaleźć godzinę czasu na spacer z przyjaciółmi, lub lekką przebieżkę po okolicy. Kiedy tylko temperatura wzrośnie powyżej 10 stopni to odpowiednia pora na zmianę środka lokomocji. Samochód z powodzeniem zastąpi rower. Średnio godzina dziennie spędzona na jednośladzie, bez większego wysiłku pozwoli na spalenie 500 kcal. Tak spożytkowany czas to pierwszy krok do zgrabnej sylwetki i poprawienia metabolizmu. Podczas ruchu wzrasta także hormon szczęścia! Któż z nas nie chce być szczęśliwy na wiosnę? Zatem do dzieła!

Słodki detox

Słodyczom mówimy stanowcze nie! Już miesięczne odstawienie ociekających czekoladą przekąsek pozwoli uzyskać zauważalne efekty. To czas na szukanie alternatyw. Wieczorną kostkę czekolady zastępujemy owocowym koktajlem. A myśl o słodkim śniadaniu zamieniamy na tą o zdrowym. Idealnym zamiennikiem dla słodkości o poranku będą np. tosty z bananem i kremem z awokado z dodatkiem miodu i gorzkiego kakao. Brzmi przewrotnie? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego w okresie podnoszenia swojej formy po zimie, musi być obfity w wartości odżywcze. Warto, aby tosty były przygotowane z chleba pełnoziarnistego. W tym miejscu idealnie sprawdzi się pieczywo od Dan Cake. Lekkie i aromatyczne kromki chleba są wzbogacone o ziarna (m.in. słonecznika, sezamu etc.) dzięki czemu pieczywo jest bogate w błonnik. To właśnie ten ostatni wspomaga odchudzanie - wchłaniając wodę, dzięki czemu odpowiednio wypełnia żołądek, zmniejszając jednocześnie uczucie głodu.

Powtarzalność i systematyczność

Te dwie cechy powinny towarzyszyć naszym wiosennym postanowieniom. Warto wyrobić w sobie nawyk powtarzalności. Regularne ćwiczenia, spacery czy jazda rowerem wchodzą w ich zakres. Do tego zbioru warto dodać spożywanie posiłków co 4 godziny. Systematyczność powinna się pojawić w temacie snu. Podczas wiosennych dni organizm potrzebuje dużego komfortu wypoczynku. Właśnie dlatego 8 godzin snu powinno być regułą każdego dnia.

Trzy, na pierwszy rzut oka, małe kroki, regularnie powtarzane to gwarancja dobrego samopoczucia i efektywności. Kiedy za 3 miesiące pomyślimy o wakacyjnych wyjazdach będziemy z siebie dumni, że udało nam się pomyśleć o formie odpowiednio wcześniej!



Przepis na bieganie - Małgorzata Majewska

Zdrowa dieta dla aktywnych

Jedz zdrowo i biegaj bez obaw!

Napoje czy batony energetyczne nie wystarczą. Twój organizm wymaga specjalnego traktowania, a Ty zdrowej i zbilansowanej diety. Skomponuj codzienne posiłki tak, aby z każdym dniem treningu cieszyć się z efektów podjętego wysiłku.

Przepis na bieganie to ponad 80 zdrowych i prostych przepisów. Są idealne zarówno dla maratończyków, jak i początkujących biegaczy. Poza tym dowiesz się:

• jak zacząć biegać, by uniknąć kontuzji,
• w jakim tempie wprowadzać zmiany żywieniowe,
• po jakie produkty najlepiej sięgać przed biegiem, w jego trakcie i po nim,
• czy suplementy i odżywki są niezbędne, a może szkodliwe,
• jak biegać, by skutecznie schudnąć.

Zdrowa dieta dla aktywnych zregeneruje ciało, a Ty ze spokojem zaplanujesz kolejny trening!

Książka powstała przy współpracy dietetyka sportowego dr hab. Barbary Frączek.



Zdrowa suplementacja? Naturalnie, pod okiem specjalisty!

Stosowanie suplementów diety niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia, wyglądu i ogólnej kondycji organizmu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to droga na skróty w postaci jednej tabletki na wszystko.

O tym, co możemy zyskać, jak skutecznie uzupełniać dietę, i w czym pomoże nam specjalista, zapytaliśmy dietetyka.

Głównym zadaniem suplementów jest wzbogacenie codziennej diety i uzupełnienie niedoborów pewnych składników – np. minerałów czy witamin. Suplementacja ma również niebagatelne znaczenie dla procesu odchudzania, jednak jako jeden z jego elementów, obok odpowiednio dobranej diety i aktywności fizycznej.
Aby nie wpaść w pułapkę preparatów niewiadomego pochodzenia, obiecujących spektakularne efekty lub nie doprowadzić do przesuplementowania, niezbędna jest opieka specjalisty.

Chociaż suplementy nie są wydawane na receptę, ich dobór powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zanim polecę odpowiednie preparaty, muszę wiedzieć, jakie nawyki żywieniowe ma dana osoba, co jest przyczyną nadmiernych kilogramów – nadmiar tkanki tłuszczowej czy gromadzenie się wody metabolicznej, a przede wszystkim, jaki jest jej stan zdrowia – mówi Dagmara Kostrzewa, dietetyk z Centrum Naturhouse.

Suplementy wspomagają proces odchudzania zarówno w sposób bezpośredni, jak i poprzez regulowanie ogólnej kondycji organizmu i niwelowanie aspektów, które bywają przyczyną nadwagi.

Odpowiednio dobrane preparaty stabilizują poziom cukru we krwi, ograniczając wchłanianie cukrów prostych, regulują przemiany węglowodanów w organizmie, pobudzają perystaltykę jelit, oczyszczają i regenerują wątrobę, a także pobudzają pracę całego układu pokarmowego – wyjaśnia dietetyk z Naturhouse.

Włączając do procesu odchudzania suplementy dobrane przez specjalistę, możemy nie tylko łatwiej uzyskać efekty związane z wagą ciała, ale również skutecznie zadbać o inne aspekty wyglądu – m.in. pozbyć się cellulitu lub nieestetycznych rozstępów. Stosując właściwe produkty np. na bazie skrzypu polnego, możemy z kolei zapobiec osłabieniu kondycji włosów, cery czy paznokci.

Warto także pamiętać, że suplementy występują nie tylko w postaci tabletek. Coraz częściej są to płynne ekstrakty, napary czy kapsułki delikatniejsze dla żołądka i lepiej wchłaniane. Aby mieć pewność, że stosujemy preparaty dobrej jakości, z pewnych źródeł produkcji i bezpieczne dla naszego zdrowia, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy dopasują kurację do naszych indywidualnych potrzeb, eliminując wszelkie ryzyko.

________________________________________________________________________________
Centrum Dietetyczne NATUR HOUSE zaprasza na specjalistyczne, bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz po cenne porady żywieniowe!

Al. Wolności 48/5, 42-200 Częstochowa, tel. 609 209 515
e-mail: czestochowa.wolnosci@naturhouse-polska.com
________________________________________________________________________________



<<< Strona 3 >>>